Bir Sonraki Mars Keşfi Sesleri De Yakalayacak

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Bir Sonraki Mars Keşfi Sesleri De Yakalayacak 2014 yeni çıkmış android oyunları bu siteden indirin bedava free android apk download

NASA’nın Jet İtki Laboratuvarı bir sonraki Mars keşif aracını mikrofon ve kameralarla donatacağını duyurdu. Bu kayıt cihazları aracın iniş, kalkış ve Mars’ın yüzeyinde gerçekleştirdiği işlemleri kaydedecek.
Keşif projesinin müdür yardımcısı Matthew Wallace’un sapce.com’da verdiği demece göre keşif takımı, şimdiye kadarki gezegen keşiflerinde çekilen en heyecan verici görüntüleri elde edeceklerini umuyor.
Keşif aracının iniş anındaki kaydını paraşüt ve roketle desteklenen bir “gökyüzü vinci” aracılığıyla, daha önce görülmemiş görüntü çekim açılarıyla kayıt altına alacaklar. Bu görüntüler mühendislere mars atmosferinde paraşütlerin yükselme-alçalma fiziklerini ve keşif aracının ısı kalkanlarının işleyişini anlamalarını kolaylaştıracak.
Keşif aracı Mars yüzeyindeyken, kamera ve mikrofonlar çevreyi tanımlamaya başlayacak. Aracın donanımını oluşturan parçaların sesini dinleyerek, oluşabilecek arızalarla ilgili uyarıyı algılayabilecekler. Mikrofonlar, SuperCam adlı lazer üzerine konumlandırılacak. Bu mikrofonlar çevredeki sesleri ve lazerden aktarılan bilgileri anlık olarak algılayacaklar ve aracın ön tarafının köşesindeki tekeri izleyecekler.
Aracın tekerlekleri Mars toprağının yüzeyinde aşağı ve yukarı dikey hareket ederek çatırtılar çıkartır. Wallace, 10 ile 20 feet yükseklikleri arasında bulunan mikrofonun, rüzgar ve diğer etmenlere bağlı olarak çıkan gürültüleri duymasını umuyor. Uzaylılara inananlar ve komplo teorisyenleri, kulaklıklarınızı hazırlayın be sesi açın.

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan Juno'nun ilk yakın çekim Jüpiter fotoğrafları önümüzdeki hafta geliyor bdosyasını ve bedava android uygulamasını , ve Juno'nun ilk yakın çekim Jüpiter fotoğrafları önümüzdeki hafta geliyor haber indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
Juno’nun ilk yakın çekim Jüpiter fotoğrafları önümüzdeki hafta geliyor

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Juno'nun ilk yakın...

Kapat