Innerhalb Geschwüre im Mund

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Ağız İçi Yaraları 2014 yeni çıkmış android oyunları bu siteden indirin bedava free android apk download

Ağız Yaraları ve Ağız İçinde Çıkan Yaralar, Ağız içinde ne tür yaralar çıkar, ağız da yara çıkmasında ki etkenler nelerdir? Ağız da çıkan yaraların bir çok nedeni olabilir bunların en çok görülme sebebi ise stresten kaynaklanmaktadır. Bunun dışında yemek alışkanlıklarının da ağız yaraları oluşumun da etkilidir, özelikle asitli içecekler aft oluşumun da etkili bir faktördür. Bunların dışında aşırı Alkol ve sigara tüketimi de ağız yaraları oluşmasında ki en büyük etkenlerden bir tanesidir. Ayrıca B12 vitamin eksikliği de ağız yaraları oluşumun kolaylaştıran bir faktör olduğu bilinmelidir. Bunların yanında sistemik hastalıklar da görülür bunlar nelerdir? behçet hastalığın da ağız için de yaralar oluşturması konusun da etkili olduğunu söylemek gerekir. Aynı zaman da Ağız kanseri ve AIDS hastalığın da da ağız içi yaralar la kendini göstermektedir. Bu sebeblerden dolayı ağız içinde çıkan yaralara mutlaka önem gösterilmelidir ve uzman doktora muayene edilmesi gerekmektedir.

Ağız içinde çıkan yaraların oluşma sebebleri şunlardır;

  1. Stres ve Psikolojik etkenler
  2. Sağlıksız ve Eksik Beslenme
  3. Vitamin Eksikliği
  4. Sistemik Hastalıklar
  5. Yanlış Diş Macunu ve Fırçası Kullanımı

Ağız içinde ki yaraların tedavisi ve ağrıların azaltılması için ne yapılmalı?
Öncelikle bunun için mutlaka doktora gidilmesi ve hastalığın önem gösterilmesi gerekmektedir!

Ağız içinde çıkan yaralar genelde, herhangi bir tedavi yada müdahele yapılmadığı 7 yada 10 gün içerisinden kendiliğinde iyileşir. Yanlız bu süre içerisinde kişiye oldukça Ağrı ve Acı yaşatan bu durumu azaltmak mümkün. Bunun için yarım su bardağı temiz su ve içine 1 çay kaşığı tuz koyup gargara yapabilir yada eczanalerde satılan klorheksidinli gargalar yaraların tedavi olmasına yardımcı olabilir.

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan Kandil Beiträge bdosyasını ve bedava android uygulamasını , ve Kandil mesajları haber indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Lesen Sie den vorherigen Eintrag:
Kandil Beiträge

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Kandil mesajları 2014...

Schließen