istanbul escort

Cizre’de operasyonlar sona erdi

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Cizre’de operasyonlar sona erdi 2014 yeni çıkmış android oyunları bu siteden indirin bedava free android apk download

GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Cizre’de ilçenin tamamı kontrol altına alınmış olup, devam eden operasyonda dün 16 PKK’lının etkisiz hale getirildiğini, daha önceden etkisiz hale getirildiği değerlendirilen 8 ayrı binada toplam 24 PKK’lının cesedinin ele geçirildiğini açıkladı. İlçedeki operasyonlarda bugüne kadar 619 PKK’lının etkisiz hale getirildiği belirtildi. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

Şırnak / Cizre’de ilçenin tamamı kontrol altına alınmış olup, devam eden operasyonda; 16 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, Yapılan aramalarda daha önceden etkisiz hale getirildiği değerlendirilen sekiz ayrı binada toplam 24 bölücü terör örgütü mensubu teröristin cesedi ele geçirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 619’dur.), iki Bixi makineli tüfeği, 27 Kaleşnikof piyade tüfeği, altı tabanca, iki RPG-7 Roketatar, dokuz roketatar mühimmatı, 18 el bombası, 113 Bixi makineli tüfeği fişeği, 3.016 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 63 tabanca fişeği, altı el yapımı patlayıcı, iki metre uzunluğunda boş mayon, 129 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, dört tabanca şarjörü, bir nişangâh aparatı, bir Kobra el telsizi, bir dürbün, bir fotoğraf makinesi, 21 hücum yeleği, bir dizüstü bilgisayar, yedi cep telefonu, bir sim kart, bir hafıza kartı, altı flash bellek, dört akü, 1.850 TL para ele geçirilmiş, altı adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.”

Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonların tamamlanmasıyla terör örgütü mensuplarının ilçede neden olduğu tahribat ortaya çıktı.
Vatandaşların terk ettiği birçok evi kendilerine mevzi yapan teröristler, özellikle okulları ve camileri karargah olarak kullandı. Buralara yerleşen terör örgütü üyeleri binalarda açtıkları deliklerden güvenlik güçlerine ateş etti.

TSK ve emniyet unsurlarının bölgeyi kontrol altına alması üzerine teröristler bulundukları binaları ateşe vererek kaçtı.

AKILLI TAHTALAR”IN BULUNDUĞU OKULDA HASAR

Nur Mahallesi’ndeki Cizre Atatürk Anadolu Lisesi ile okula ait yatakhane, teröristlerin en fazla zarar verdiği yapılar arasında yer alıyor.

Operasyonlar başlamadan önce okulu işgal ederek karargah olarak kullanan teröristler, buradan güvenlik güçlerine saldırıda bulundu. Çevresine açtıkları çukurları el yapımı patlayıcılarla tuzaklayan, barikatlar kuran teröristler, güvenlik güçleriyle uzun süreli çatışmaların ardından okulu terk etti.

Teröristlerin kaçarken ateşe vermesi sonucu akıllı tahtaların bulunduğu lisede büyük hasar oluştu. İlçede bulunan 60 civarındaki okulun yarıya yakınına teröristlerce zarar verildiği öğrenildi.

TERÖRİSTLER CAMİLERİ KARARGAH YAPTI

Operasyonlar kapsamında güvenlik güçleri, çok sayıda el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale getirdi. Sokaklarda teröristlerin özellikle tüplerle hazırladıkları bombaların parçaları ve evlerin duvarlarında terör örgütü lehine yazılar görülüyor.

Binalardaki tahribat çatışmaların şiddetini gözler önüne sererken, teröristlerin karargah olarak kullandığı camilerde de büyük hasar oluştu.

Bunlar arasında Nur Mahallesi Kuştepe Sokak’taki cami de bulunuyor.Kur’an kursunun da yer aldığı caminin camlarının kırılmış olması ve teröristlerce güvenlik güçlerine ateş etmek için duvarlara açılan delikler dikkati çekiyor.

MEHMETÇİK’TEN ÇOCUKLARA ÇİKOLATA İKRAMI

Teröristlerin mevzi olarak kullandığı ilçedeki evlerde de hasar oluştu. Evlerin bahçelerine açtıkları deliklerden mevziler arası geçiş sağlayan terör örgütü mensupları, sokaklara çok sayıda barikat kurdu, el yapımı patlayıcı tuzakladı.

Teröristlerin tuzakladığı patlayıcılar, güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilirken, kurdukları barikatlar da kaldırıldı.Operasyonun tamamlanmasının ardından ilçede arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri, vatandaşlarla yakından ilgileniyor.

Mehmetçik, Nur Mahallesi’nde evlerinin önünde oynayan çocuklara çikolata ikram etti. Güvenlik güçleri, sohbet ettikleri çocuklara yakın ilgi gösterdi.

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan Kıdem tazminatı bu ay TBMM'ye gönderilecek bdosyasını ve bedava android uygulamasını , ve Kıdem tazminatı bu ay TBMM'ye gönderilecek haber indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Lesen Sie den vorherigen Eintrag:
Kıdem tazminatı bu ay TBMM’ye gönderilecek

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Kıdem tazminatı bu...

Schließen