Dünya’ya Benzeyen ve Oldukça Yakında Bulunan Bir Gezegen Keşfedildi!

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Dünya’ya Benzeyen ve Oldukça Yakında Bulunan Bir Gezegen Keşfedildi! 2014 yeni çıkmış android oyunları bu siteden indirin bedava free android apk download

Avrupa Uzay Ajansı, Dünya’ya oldukça benzeyen bir gezegen bulduklarını açıkladı…
Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Güneş Sistemi’nin hemen dışında bulunan ve Güneş Sistemi’ne en yakın yıldız olan Proxima Centauri’nin yörüngesinde bulunan bir exoplanet keşfettiklerini duyurdular. Bu gezegeni bu kadar özel kılan şey, gezegenin Proxima Centauri yıldızından belirli bir uzaklıkta bulunması. Bu uzaklık sayesinde gezegen ne çok sıcak, ne de çok soğuk oluyor. Bilim insanlarının ‘habitable zone’ (yaşanabilir bölge) şeklinde isimlendirdikleri bu mesafe, gezegenlerde yaşam bulunabilmesi açısından oldukça önemli bir kriter.
Kepler tarafından keşfedilen yeni gezegen, bizlerden yaklaşık 4.35 ışık yılı uzaklıkta. Bu mesefanın Dünya’ya yakın olduğu söylenemez fakat önceki exoplanet’ların 1000 ışık yılı uzaklıkta bulunduğunu düşünürsek, 4 ışık yılı yakın sayılabilir.
Gezegen hakkında bilgi toplamaya devam eden bilim insanları, Ağustos ayının sonunda bulgularını paylaşacaklar.

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan Mısır’da Doğan Güneş: Matematik bdosyasını ve bedava android uygulamasını , ve Mısır’da Doğan Güneş: Matematik haber indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
Mısır’da Doğan Güneş: Matematik

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Mısır’da Doğan Güneş:...

Kapat