Belçika da Bombalı Terör Saldırısı 13 Ölü 30 Yaralı var

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Belçika da Bombalı Terör Saldırısı 13 Ölü 30 Yaralı var 2014 yeni çıkmış android oyunları bu siteden indirin bedava free android apk download

Reuters’ın verdiği bilgiye göre Havalimanı’ndan sonra şehir merkezinde de bir patlama oldu.

Brüksel’de AB binalarının olduğu bölgeye yakın bir yerdeki metro istasyonunda yeni bir patlama olduğunu duyurdu. Havalimanı ve metrodaki patlamalarda 10’dan fazla kişi öldü, 30 kişi yaralandı.
Patlama, AB kurumlarına yakınlığı ile dikkat çeken Maelbeek metro istasyonunda gerçekleşti.
Brüksel’de bütün metro istasyonları kapatıldı, ulaşım durduruldu.

Belçika’ının başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’nda iki patlama meydana geldi, patlamaların nedeni henüz bilinmiyor. Havalimanı ve metrodaki patlamalarda 10’dan fazla kişi öldü, 30 kişi yaralandı.
Belçika televizyonu VRT havalimanındaki patlamanın intihar saldırısı olduğunu bildirdi.
Patlamalardan birinin apronda diğerinin terminal binasının içinde olduğu ifade ediliyor.
DHA Brüksel muhabiri Ender Duruel’in aktardığı bilgiye göre de, patlama havaalanının A giriş kapısının hemen yanında meydana geldi.
Belga Haber Ajansı’nın verdiği bilgiye göre Belçika hükümeti, ülkede alarm seviyesini patlamanın ardından en üst seviyeye çıkardı. Patlamada bir kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.
Patlamaların havalimanı gidiş terminalinde, American Airlines masası yakınlarında meydana geldiği belirtiliyor.
Brüksel Havaalanı resmi twitter hesabından sürekli olarak tweetler paylaşıyor. Paylaşılan ilk tweette havalimanına gelmeyin uyarısı yapıldı. Son paylaştığı tweet ise havaalanının patlamanın olduğu alan dışında bulunan yolcularaydı. Havaalanı’nın mesajında diğer bölümlerdeki yolculara “soğukkanlılığınızı koruyun ve bizden haber bekleyin” uyarısı yapıldı.
Bir hükümet kaynağı VRT televizyonuna bir terör saldırısı olduğu konusunda açıklama yaparken Havalimanı sözcüsü Anke Frensen de birçok yaralı olduğu bilgisi verdi. Frensen, “Acil durum ekiplerine haber verdik ve yaralılara ilk yardım sağlıyoruz.” dedi.
Yerel haber ajansları, patlama öncesinde silah sesleri duyulduğunu bildirdi.
Brüksel polisinin Sputnik’e verdiği bilgiye göre, Havalimanı’nın ana salonu hedef alındı.

Havalimanı boşaltılıyor, havalimanına giden metro seferleri durduruldu.

Belçika medyasına göre Havalimanı’nda başka patlayıcılar da bulundu.
Brüksel havalimanına inişler durdurulmuş durumda, uçaklar Antwerp’e yönlendiriliyor. THY’nin Brüksel seferini yapan uçağı da Liege’e yönlendirildi. Brüksel Havalimanı’nda patlama meydana gelmesi sonrası iniş ve kalkışlar iptal edilirken Türk Hava Yolları’nın daTK1942 sefer sayılı saat 08.05’de Brüksel-İstanbul seferini yapacak Airbus 321 tipi uçağı da havalanamadı.

Brüksel Havalimanı’ndaki patlama, Paris’te 13 Kasım’daki saldırılarda 130 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın baş şüphelisi Salah Abdeslam’ın yakalanmasından dört gün sonra yaşandı.

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan 24 Mart 2016 Türkiye - İsveç Maçı izle (TV8 Canlı Yayın) bdosyasını ve bedava android uygulamasını 24 Mart 2016 Türkiye - İsveç Maçı izle (TV8 Canlı Yayın) haber, 24 Mart 2016 Türkiye - İsveç Maçı izle (TV8 Canlı Yayın) yükle ve indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Read previous post:
24 Mart 2016 Türkiye – İsveç Maçı izle (TV8 Canlı Yayın)

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve 24 Mart 2016...

Close