Dünyanın ilk elektrikli jeti 2018 yılında piyasaya sürülecek

Dünyanın ilk elektrikli jeti 2018 yılında piyasaya sürülecek

Bugüne kadar ancak askeri alanda kullanılan dikey iniş-kalkış yeteneğine sahip olan uçaklar artık yolcu taşımak için de kullanılacaktır. Öyleki, Almanya’nın Münih Teknik Üniversitesi öğrencileri ve mühendisleri ile Avrupa Uzay Kurumu’nun işbirliği sonucunda yeni uçak hazırlandı. Adı “Lilium Jet” olan uçak tamamen elektrikle çalışıyor ve dikey iniş-kalkış yeteneğine sahip.

electric-Jet2

İki kişilik uçağın maksimum hızı 401 km / saat-dır ve tam pil normal hızda 500 km yol sağlar. Gücünü 320 kW lık pilden alan uçak iniş-kalkış işlemini de kendisi yapıyor.GPS desteği olması da gidilecek yerin güzergahında kalmayı kolaylaştırır.

Not edelim ki, Avrupa Uzay Kurumu uçağın ancak iyi havada ve en fazla 3 metre yüksekte izin verecek. Uçaktan kullanabilmek için 20 saatlik kurstan geçmeli ve pilot lisansına sahip olmak gerekiyor.

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan Opera" "Google Chrome" u tahtından indirecek apk dosyasını ve bedava android uygulamasını indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Read previous post:
Opera” “Google Chrome” u tahtından indirecek

Hem masaüstü hem de mobil sürümlerini yenileyen "Opera" səyahətçisi so özelliği ile gönüllerde taht kuracak. En son VPN ve reklam...

Close