Çalışacağınız içerik editörü hakkında bilmeniz gerekenler

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Çalışacağınız içerik editörü hakkında bilmeniz gerekenler 2014 yeni çıkmış android oyunları bu siteden indirin bedava free android apk download

Özgün ve güçlü içeriğin web siteleri ve hedef kitle için ne denli önemli olduğu bilinen bir gerçek. Bunun farklında olanlar “kaliteli içerik” yatırımlarını her geçen gün artırıyor.

Kaliteli içerik yatırımı derken webmaster forumlarında 100 kelime 1 TL gibi komik rakamlara yazılan yazıları kastetmiyorum. Bunların son derede kalitesiz ve faydasız olduğu bilinen bir gerçek. Bu tür yazılar yazanların çoğu profesyonel değil. Kimse kendini kandırmasın.

Gerçek işi içerik editörlüğü olan, bu işten gelir elde eden, profesyonelce yazılmış, okuyuculara değer katacak ve geri dönüşü olan metinleri içerik yatırımı kapsamında değerlendiriyorum.

Profesyonel içerik editörü, 100 kelime 1 TL’ye yazı yazmak için enerjisini harcamaz. Günde 3-4 adet yazar, sağlam yazar. Olması gereken de bu. İçerik yazarı bir fabrika işçisi değil ki sabahtan akşama kadar bilgisayar başında yazı yazsın. Hala bunu anlamak istemeyen, ucuz iş yaptırmaya alışmış kişiler var.

Ne iş yaparsanız yapın işinizde profesyonel olmaya odaklanmalısınız. “SEO uyumlu makale yazarıyım, her konuda yazabilirim, hemen teslim ederim, 100 kelime 1 TL’den yazarım” yol alınmaz. Her işin bir değeri var. İçerik editörlüğünü profesyonel bir iş olarak düşünen ve bu alanda ilerlemek isteyenler kendilerini harcatmamalı.

İyi içerik üreticileri internet piyasasında altın gibi değerli. Bunu unutmamak gerek. Herkes web sitesi açabilir, yazı yazabilir ama herkes iyi ve okunabilir yazılar yazamaz. İçerik yazarlığı bir yetenek işi. İki kelimeyi bir araya getirmeyi bilmeyen kişilerin yazar etiketiyle bir şeyler yapmaya çalışması üzücü.

İçerik editörünüz hakkında neler biliyorsunuz?

İçerik ihtiyacınız için çalışacağınız içerik editörünü sadece ucuza yazıyor diye seçiyorsanız yanlış yoldasınız. Editörünüz hakkında yazı ücretlerinden daha fazlasını da bilmeniz iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacak.

Asıl işi ne?

İçerik konusunda ne kadar donanımlı?

Kaç yıldır içerik üretiyor?

Hangi alanlarda iyi?

Okuyucuların ilgisini çekecebilecek, faydalı ve uzun ömürlü içerik hazırlayabiliyor mu?

SEO, imla kuralları hakkında bilgisi var mı?

Ne tür içerikler üretiyor?

Özgünlük kontrolü yapıyor mu?

Yazıları sıfırdan mı yazıyor yoksa derleme mi yapıyor?

İçerik ürettiği kendine ait web sitesi ya da blog var mı?

Referansları var mı?

Müşteri memnuniyeti nasıl?

Revize taleplerine cevap verebiliyor mu?

Beğenilmeyen yazılarla ilgili düzenlemeler yapıyor mu?

İçerik üreteceği mecrayı incelemiş mi?

İçerik geliştirme çalışmaları kapsamında konu önerileri sunabiliyor mu?

İçerikleri nerede, ne şartlar altında üretiyor?

Nasıl çalışmaktan keyif alıyor?

Verimli çalışması için ihtiyacı olan şeyler neler?

Yazı başına aldığı ya da önerilen ücret tatminkar mı?

Günde kaliteli ve fayda sağlayacak nitelikte kaç adet yazı yazabilir?

Hangi günler çalışmıyor?

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan Mobil uygulama geliştirmek istiyorum diyenlere öneriler bdosyasını ve bedava android uygulamasını , ve indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Lire les articles précédents :
Mobil uygulama geliştirmek istiyorum diyenlere öneriler

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Mobil uygulama geliştirmek...

Fermer