iOS 8 | Yayınlandı – iOS Hakkında Genel Bilgileri – Hangi Cihazlar Destekleniyor

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve iOS 8 | Yayınlandı – iOS Hakkında Genel Bilgileri – Hangi Cihazlar Destekleniyor 2014 yeni çıkmış android oyunları bu siteden indirin bedava free android apk downloadHerkese Merhaba,

Apple San Francisco’da düzenlediği WWDC 2014 etkinliği ile yeniliklerini tanıttı.

Şirket merakla beklenen iOS işletim sisteminin yeni sürümü iOS 8’i tanıttı. iOS 8’e oldukça yeni özellikler eklendi.
Etkinlikte 100 milyon iPod Touch, 200 milyon iPad, 500 milyon iPhone satışı yapıldığı açıklandı. Geçen yıl 130 milyon yeni kullanıcı ilk Apple cihazı ile buluştu. Yeni kullanıcıların çoğu Android cihazlardan terfi etti.
Tim Cook’a açıklamasında, yüzde 97 oranında kullanıcının iOS 7 işletim sistemini beğendiğini söyledi. Android’e göre en son sürüm mobil işletim sistemine iOS tarafında daha yüksek oranda geçiş yapıldı.
Resmen tanıtılan iOS 8’in geliştiricilere daha iyi olanaklar sunacağı söyleniyor. iOS 8’i tanıtan Craig Federighi, yeni işletim sisteminin bildirim sisteminin yenilendiğini açıkladı. Artık interaktif bildirim sistemi var ve bu sistem direkt olarak yukarıdan etkileşim sağlayabiliyor. iOS 8 Mail yazma sırasında diğer e-posta içeriklerine erişim imkanının yanısıra kilit ekranında farklı seçimler yapılabiliyor.
Direkt olarak bildirim üzerinde Facebook’ta beğenme gerçekleştirilebilmenin yanısıra dahili e-posta istemcisi gelişmiş kaydırma ve hızlı erişim özellikleri sunuyor. Spotlight özelliği ile uygulamalar aranabilecek, girilen içeriğe bağlı olarak hızlı bilgi edinme özelliği olacak. Bir metin yazarken ise otomatik öneriler olacak ve daha hızlı yazmak mümkün olacak.
Grup mesaj özelliği de olacak olan iOS 8 ile grup için birçok değişiklik yapılabilecek. Mikrofon butonu üzerinden sesli mesaj gönderilebileceği gibi, kişiler hakkında harita bilgileri alınabiliyor ve görüşmelere yeni kişiler eklenebiliyor. Ayrıca bu özellikte yapılan görüşmelerin görselleri bir arada tutulabiliyor ve yollanan sesli ve görüntülü mesajlar direkt olarak mesaj penceresinde görüntülenebiliyor. Sesli mesajlar cihazı kulağa tutunca açılabildiği gibi yollamak için de aynı yöntem kullanılabiliyor.
Apple’ın iOS 8 işletim sisteminde üçüncü parti uygulamalar Touch ID ile parmak izi veri okumanızı sağlar. Bu parmak izi tabanlı uygulamalar oturum açma, alternatif standart kullanıcı adı ve şifre gibi uygulamalar içine uygulama sağlayacak.
iOS 8 işletim sisteminin betası bugün başlatıyor.
————————————————————————————————————————–
iOS 8 Destekleyen Cihazlar.
iPhone 4’lere iOS 8 Desteğinin verilmediğini görüyoruz. Ancak ilerleyen dönemlerde yayınlanacak iOS 7.2 gibi güncellemeleri desteklemeye devam edecektir.
—————————————————————————————————————————–
Eklenen Özellikler Listesi:
Siri Artık 22 Dil Daha Biliyor ( Türkçe’nin Eklendiği Kesin Değil Şimdilik )
3. Parti Klavye Desteği
Etkileşimli Bildirimler ( Tüm Uygulamalar İçin )
Yenilenen Notification Center
(Güncellenecektir.)

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan Windows 8.1 Mail Kaldırma / Bağlantıyı Kes bdosyasını ve bedava android uygulamasını , ve indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Leggi articolo precedente:
Windows 8.1 Mail Kaldırma / Bağlantıyı Kes

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Windows 8.1 Mail...

Chiudi