Kuantum internetine doğru yeni adım

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Kuantum internetine doğru yeni adım 2014 yeni çıkmış android oyunları bu siteden indirin bedava free android apk download

Kuantum internetine doğru yeni adım ile ilgili görsel sonucu
ANKARA (AA) – Kanadalı ve Çinli bilim adamları, fiber optik ağda bir yerden diğerine bilgiyi, fiziksel herhangi bir şey üzerine yüklemeden aktarmayı başardı.
Sonuçları Nature Photonics dergisinde yayımlanan araştırmalarda, iki farklı ekip, iki şehirde fiber optik ağda kilometrelerce uzağa bilgi ışınladı.
Bilginin, “Uzay Yolu” filmi serisinde izlenenden farklı bir teknikle ışınlandığı, araştırmalarda kullanılan düzeneklerin, gelecekteki kuantum internetinin yapı taşlarından biri olarak görülebileceği ifade edildi.
Kanadalı bilim adamı Wolfgang Tittel ve meslektaşlarının araştırmasında, bir fotonun kuantum hali, Calgary kentinde 8,2 kilometre uzağa ışınlandı.
Diğer araştırmada da Çin Teknoloji ve Bilim Üniversitesinden Çiang Cang ve Cian-Vey Pan, Hıfey kentinde 30 kilometrelik fiber optik ağda bilgi ışınlamak için farklı bir düzenek kullandı.
Uzak mesafeler arasında ışınlamanın, kuantum kriptografinin vadettiği son derece güvenli iletişime yönelik önemli bir adım olarak nitelendiriliyor.

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan LGBTİ bayrağı uzayda bdosyasını ve bedava android uygulamasını , ve LGBTİ bayrağı uzayda haber indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
LGBTİ bayrağı uzayda

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve LGBTİ bayrağı uzayda...

Kapat