NASA Birkaç Asteroidi Engellemek için Yardımınızı İstiyor

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve NASA Birkaç Asteroidi Engellemek için Yardımınızı İstiyor 2014 yeni çıkmış android oyunları bu siteden indirin bedava free android apk downloadasteroids_passing_earth

NASA, bir asteriod parçasını kontrol altına almak için ve parçayı ayın yörüngesine yerleştirebilmek için hazırladığı planı küçümsemenizi anlıyor. Plan iyi hazırlanmış gibi gözüküyor ve NASA ne olursa olsun planı gerçekleştirmeye kararlı olmakla birlikte özel şirketlerden de yardım istiyor.

Yeni bir bilgilendirmeyle beraber, NASA’nın bugün söylediklerinden yola çıkarak “yakın gelecekte” plan (Asteroid Redirect Mission Umbrella for Partnerships (ARM-UP) Broad Agency Announcement (BAA)) piyasaya duyurulacak. Bu arada, Gereksiz kısaltmalar olmadan NASA olmaz.

Basitçe anlatmak gerekirse, NASA’nın robotik hava aracını asteroide indirme planı (2021’de planlanıyor), şirketlerin ekipmanlarının temini için bir fırsat olacak. Robot, asteroide ilkel yöntemlerden olan ağır kütlesiyle iniş yapacak ve ağır kütlesinden yararlanılarak asteroid ayın yörüngesine yerleştirilecek. 5 yıl aradan sonra, 2026’da, NASA yeni gösterişli uzay aracı Orion ile birlikte eski ve deneyimli astronotlardan oluşmuş bir ekibi asteroide gönderecek. Astronotlar asteroidden örnekler alıp Dünya’ya geri dönüş yapacaklar.

Onlar bu görevi “yetenek gösteri misyonu” olarak nitelendirtiyor. Çünkü kurultayın ve benzer şekilde gezegen bilimcilerin de tecrübe edindiği bu özel projenin beğenilmeyen bir geçmişi var ve bu yüzden dışarıdan ortaklıklar için çağırıyorlar yapılıyor.

Hükümete yakın sitelerden olan FedBizOpps’ta yayımlanan bir özetine göre, NASA’nın şirketlerden yardım istemeyle alakalı olarak söyledikleri:

ASA araştırma alanlarında şirketlerden önerilerini alma niyetinde, ancak bununla sınırlı değil. Partner ortaklık araştırmaları aracılığıyla sistem/yük kapasitesi ARRM’nin üstende kurulmalı, iş ortaklığıyla beraber bir destek araştırma timi ek görevleri tanımlamalı, görevi tanımlayan partner ortaklık çalışmaları NASA nın planlanmış mürettebat görevi için kullanılmalı, asteroid üzerinde yapılacak olan deneyler ve erişim için oluşan fırsatlar mürettebat görevinden sonraya bırakılmalı.

NASAlı bilimciler toplanılan örneklerin yeni keşifleri de beraberinde getireceğini umut ediyorlar. İlk olarak “Biz buraya nasıl ulaşırız?” ve “Asteroidi nasıl kaynak olarak kullanabiliriz?” sorularına cevap arayacaklar. Muhtemelen, NASA’nın yardımlarından dolayı şirketlere para ödemeye gönlü var. Fakat şu ana kadar pek bir şey söylenmedi.

NASA, sanal endüstri toplantısıyla beraber, 18 Eylül’de “Şemsiye” görevini açıklamayı hedefliyor. Şirketler için sağlanacak olan tüm olanaklar Ağustos 2018’e kadar geçerli olacak. Eğer siz de Armageddon’daki Bruce Willis olmayı hayal etmiş bir sözleşme tarafıysanız, resmi işleri halledin ve Aerosmith için kuyruğa girin.

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan Son Dakika: Atlantik Okyanusu'nda 7.4 Büyüklüğünde Deprem bdosyasını ve bedava android uygulamasını , ve indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
Son Dakika: Atlantik Okyanusu’nda 7.4 Büyüklüğünde Deprem

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Son Dakika: Atlantik...

Kapat