Saatinizi ileri almayı unutmayın! 27 Mart 2016 Pazar

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Saatinizi ileri almayı unutmayın! 27 Mart 2016 Pazar 2014 yeni çıkmış android oyunları bu siteden indirin bedava free android apk download

Saatler ne zaman ileri alınacak? Saatler Ne zaman Geri Alınacak?

Yaz saati uygulaması nedeniyle saatler bu gece 03.00’ten itibaren 1 saat ileri alınacak.
Gün ışığından yararlanma süresini arttırmak ve bu şekilde daha fazla enerji tasarrufu sağlamak için Resmi gazete’de yayınlanan 16 Mart tarihli Bakanlar Kurulu kararı bu gece hayata geçiyor.
Kış saati uygulamasıyla geçen yıl 8 Kasım Pazar günü 04.00’te 1 saat geri alınan saatler, bu gece 03.00’ten itibaren 1 saat ileri alınacak.

Türkiye’de yaz saati uygulaması ilkbaharda başlıyor ve sonbaharın ortasında bitiyor.
Bu yıl yaz saati uygulaması 30 Ekim Pazar günü sona erecek ve saatler 04.00’ten itibaren 1 saat geri alınacak.

DEVLET MEMURLARININ MESAİ SAATLERİ DE DEĞİŞİYOR
Saatlerin ileri alınmasıyla birlikte devlet memurlarının mesai saatleri de değişime uğrayacak. Bu zamana kadar 08.00-12.00 ile 12.30-16.30 aralığında çalışan memurlar, bundan sonra 08.30-12.00 ile 13.00-17.00 aralığında çalışmaya devam edecek.

YAZ SAATİ – KIŞ SAATİ UYGULAMASI NEREDEN ÇIKMIŞTIR?
Her yıl değiştirdiğimiz Yaz saati uygulamasının temelleri Benjamin Franklin’e kadar dayanmaktadır.
Amerikalı politikacı ve fizikçi olan Benjamin Franklin’in, ortaya attığı bu projenin ilk hali saatlerin 20 dakika ileri-geri alınmasıdır. Fakat bu durum altı yıl sonra, yani 1916 yılında 20 dakikadan bir saate çıkarılmıştır.

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan 7 Ağustos Yenikapı miting alanına nasıl gidilir? bdosyasını ve bedava android uygulamasını 7 Ağustos Yenikapı miting alanına nasıl gidilir? haber, 7 Ağustos Yenikapı miting alanına nasıl gidilir? yükle ve indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
7 Ağustos Yenikapı miting alanına nasıl gidilir?

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve 7 Ağustos Yenikapı...

Kapat