Ses Üstü Dalgalarla Büyük Nesneler Havaya Kaldırıldı!

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve Ses Üstü Dalgalarla Büyük Nesneler Havaya Kaldırıldı! 2014 yeni çıkmış android oyunları bu siteden indirin bedava free android apk download

Yıllardır hayal edilen ses üstü dalgalar ile nesneleri havaya kaldırmak ya da yönlendirmek gerçek olabilir. Bilim insanlarının yaptığı son çalışmalar ilginç sonuçlar ortaya koydu.
Yüksek frekanslar ile nesneleri yerlerinden oynatma, ses üstü dalgalar ile nesneleri havalandırma ve havada asılı tutma yıllardır hayali kurulan ve kısmen başarılı olan denemeler… Bu konu hakkında yapılan son çalışmalar ise daha büyük nesnelerin ses üstü dalgalar ile havaya kaldırılabileceğini ve havada tutulabileceğini ortaya koydu.
Brezilya ve Birleşik Krallık’ta çalışan bilim insanları 14mm akustik dalga boyu uzunluğundan 3.6 kat daha geniş olan bir polistiren küreyi havaya kaldırmayı ve havada asılı tutmayı başardı. Bu deneydeki bir amaç da dalga boyunu aşan daha geniş cisimlerin havaya kaldırılmasının başarılı olup olamayacağının test edilmesiydi ve ilk kez daha büyük nesneler üzerinde bu başarıldı.
Yapılan deneydeki ilginç noktalardan biri de, ses üstü dalgaları sağlayan dönüştürücülerin açısının ve sayısının değiştirilebilmesi. Ayrıca, dönüştürücülerin dikey ya da yatay hareket etmesi de mümkün ve bu hareket sırasında nesnenin havadaki hareketini koruyabilmesi için fiziksel bir destek gerekmiyor. Araştırma ve deneyin sonuçları şimdilik oldukça olumlu ancak bu kısa sürede ultrasonik ses ile çalışan hovercar’lara kavuşacağımız anlamına gelmiyor. Çalışmanın önünde daha tamamlanması gereken birçok faz bulunuyor.

Bir önceki android uygulaması -mobil oyunu olan İngiltere’de Bir Madenin Mars’la Ne Ortak Noktası Olabilir? bdosyasını ve bedava android uygulamasını , ve İngiltere’de Bir Madenin Mars’la Ne Ortak Noktası Olabilir? haber indirebilirsiniz.

Yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
İngiltere’de Bir Madenin Mars’la Ne Ortak Noktası Olabilir?

full android Türkçe hileli bedava free android tablet ve cep telefonu oyunları ve uygulamaları hakkında hile ve İngiltere’de Bir Madenin...

Kapat